İMER YÖNETİM

Yetkili Kişi
NİMET AYDIN UMMAK

Firma Telefonu
05307311830

Firma Hakkında

MERSİN'de Mezitli, Yenişehir, Tece bölgesi ana müşteri hedef kitlemizi oluşturmaktadır. Bu bölgelerdeki hızlı ve yeni yapılaşma sonrasında gayrimenkullerin yönetimi kendi işleri ile meşgul olan apartman yöneticilerine zor gelmekteydi. Dairelerin mevcut değerine daha da değer kazandırmak amacı ile kurulan firmamız apartman ve sitelerdeki sorunları sulh veya olumsuz neticede hukuksal boyutta çözmektedir.Siteler ve Apartmanlarda yöneticilik kat malik ve sakinlerinden biri olması durumunda komşuluk ilişkileri bozulur. Şirketimiz İmer Yönetim bu bilinçle ödemeleri Site veya Binanın banka hesabına toplar. Buradan 3.şahıslara olan ödemeleri yine banka kanalı ile yapar. Riski minimize eder ve geçmişe dönük kayıtları yıllarca banka ortamında tutar. Sizlerin yaptığı ödemelerin yazılım sistemimizdeki yapay zeka ile banka entegrasyonu sağlanarak hesabınızdan düşmesi sağlanır.İmer Yönetim ile çalıştığınızda*muhasebe hizmetleri,*hukuki danışmanlık,*program ve yazılım ücreti,*kırtasiye giderleri,*kontör ve iletişim ücreti ödemezsiniz.Yöneticilik Hizmetimiz içinde tümü mevcut ve KDV dahil50 daireden fazla binalarda 25TL50 daireden az binalarda 30TL 'dir.

Neden Biz?

Apartmanlar ve/veya Siteler kurulma aşamasında müteahhitler, binayı tamamlayıp karar defterini notere onaylattırıp fiili olarak kullanmaya başlayan kişilere karar defterini teslim ederler. Karar defterini alan daire aidat toplamaya başlar. Tabi müteahhitin satmadığı daireler de vardır. Bu tahsilat yapmayı kendine görev edinmiş yönetici apartmana görevli bulur. Bu kişi inşaat aşamasındaki bekçi de olur, yöneticinin tanıdığı birisi de. Apartmandaki daireler doldukça sorunlar sepeti de dolmaya başlar. Aynı kültürden olmayan kişiler bir araya geldiğinde hele ki bazıları medenice yaşamayı bile bilmeyen kişiler olduğunda, problemler yöneticinin boyunu aşar.

Profesyonel Apartman ve Site Yöneticiliği sektöründe bölgesel hakimiyet rolünü kendine hedef edinmiş ve çağın getirdiği teknolojik yatırımları tereddüt etmeden gerçekleştiren şirketimiz kat mülkiyeti hukuku ile bu sorunların önüne geçmektedir.

634 sayılı kat mülkiyeti kanunu ile apartman sakinlerinin tüm haklarının hukuki olarak gerek bina müteahhitine karşı gerekse haksız kat malikine veya kiracısına karşı korunması hedefi ile İmer Profesyonel Apartman ve Site Yöneticiliği Mersin’de Yenişehir, Toroslar ve Mezitli bölgelerine hizmet vermek amacı ile 2014 yılında kurulmuştur. Sektörde 10.Yılını tamamlamış ve Pazar lideri konumunda bulunan şirketin bölgeye tüm profesyonelliğini kanalize etmiş bulunmaktadır.

Apartman aidatları hesaplanırken toplam giderin daire sayısına bölünmesinden ziyade mevcut yöneticiler tahsil edilemeyen aidatları bütçe açığı olarak kasaya yansıtmakta veya bölen sayısını azaltmakta bu hesap yöntemi ise aidatları yükseltmektedir.

İmer Profesyonel Apartman ve Site Yöneticiliği apartman aidatlarını hakkaniyet kurallarına göre hesaplamakta ve toplanamayan aidatları İCRA TAKİBİ kanalı ile ödeme yapan kat malikinin omzuna bu mali külfeti yüklemeden hizmet vermektedir.

Bina müteahhitine karşı açılması gereken ayıplı ev teslimlerinde şirket avukatımız siz değerli kat maliklerimizin avukatı haline gelip sizlere hizmet vermektedirler.

Kapıcı davalarındaki prosedür ise hukuki yoldan tüm çabayı sarfettikten sonra sulh yolu ile kendisi ile uzlaşmayı sağlamaktır. Görevlisini 4857 sayılı iş kanunuprensiplerine göre çalıştırmayan apartmanlar çok ciddi cezai yaptırım ile karşılaşmakta bu ise kat maliklerinin birbirlerini suçlamasına neden olmaktadır.

Şirketimiz kanun hükümleri çerçevesinde Görevli ile Apartmanınız arasında köprü olarak en az zararla ve mali külfet ile kurtulmanızı hedeflemiştir.

Profesyonel Apartman ve Site Yöneticiliği mesleki konusunda 10 yılı aşkın tecrübemiz ile Rezidansların kullandıkları şeffaf ve güvenilir muhasebe otomasyonu E-YÖNETİCİ ilk kurulduğu günden sizlerin hizmetinize açılmıştır.

E-YÖNETİCİ sistemi ile tüm apartmandaki kat maliklerinin borç-alacak,iletişim bilgileri bir yana apartman genelindeki ortaya çıkan arızaların çözülme aşamalarını izleyebileceksiniz. Bireysel yöneticilerin aşamadıkları tüm sorunlarda mesai saatleri içerisinde ÜCRETSİZ olarak destek veren firmamız kendi hizmet standartını oluşturmayı hedef edinmiştir.


Apartmanınızda;

 • Yönetici Tayini
 • Ortak kullanım alanı işgaliyeti
 • Proje dışı yapılaşma
 • Aidat toplama sorunları
 • Demirbaş yapılması konusunda uzlaşamama
 • Demirbaş ücretlerinin toplanamaması
 • Görevli iş kanununa göre çalıştırılmaması
 • Kat Mülkiyeti Kanununa göre toplantı organize edilememesi
 • Rutin arızalanan demirbaşlar


 Asansör Makina Mühendisi odası eksikleri ile ilgili problemlerinizde lütfen arayınız veya mail gönderiniz,

Rutin arızalanan demirbaşlar,ile ilgili problemleriniz var ise lütfen arayınız veya mail gönderiniz.

 • DENETÇİ

 • DENETÇİNİN SEÇİLMESİ

 • DENETÇİNİN GÖREVLERİ

HUKUK DANIŞMANLIĞI Mersin'de Bina, Villa, Residence ve Site gibi yaşam alanlarında herkesin istekleri farklı olabilmekte ama ortak bir alanda yaşıyorsanız o yaşamın gerektirdiği ortak bir kültür var. İnsanları buna uydurmak çok zor. Siz balkonda kahvaltı yaparken, üst kattaki komşunuz halı silkebiliyor veya Dairelerin bir kısmı aidat ödüyor, bir kısmı ödemiyor, ödemeyen grup nedeniyle ödeyenler de, diğerleri ödemedigi gerekçesi ile para vermek istemiyor.

Yaşam alanlarında aidatlar ödenmediği veya güvenlik, teknik, temizlik hizmetlerinde aksaklıklar olduğu yada bakım-onarımlar iyi yapılmadığı zaman herkes yöneticiyi suçlar, yönetici ise aidatları toplayamadığı için komşuları ile tartışır. Sürekli yüz yüze baktıkları için icra takibi de başlatamaz. Bu problemlerden ötürü yönetici, komşusunu uyardığında ise komşuluk ilişkilerinizde ciddi problemle karşılaşır. Yönetici yaşam alanı sakini olursa, komşusunu aidat ödemedigi için icraya vermekte zorlanır. Bunlar çok ciddi problemler.

Yaşam alanları profesyonel yönetim eliyle yönetildiginde bu tür sorunlar zaten kendiliğinden ortadan kalkmış olur. Dışarıdan yönetici olduğumuz için herkese eşit mesafede giderek ve gerektiğinde hemen hukuki işlemleri başlattığımız için bu tür sorunlar başlamadan çözülüyor ve yaşam alanı kendi sistemini yavaş yavaş oturtmaya başlıyor. Yaşam alanınızla ilgili K.M.K veya her türlü hukuki konuda hukuk danışmanımız devreye girerek konu ile ilgili tüm işlemleri sizin bilginiz dahilinde ve firmamız güvencesi ile yürütür.

Şirketimizin muhasebecisi apartmanınızın muhasebecisi olur.

Mersin ili ve çevre ilçelerinde Yenişenir, Mezitli ve Toroslar'da apartman yönetimi yaparken;Herkesin kullanabileceği aidat takip sistemimiz ile

Apartman asansör yönetmeliği uygulanması

Apartman için işletme projesi hazırlanması

Apartman olsun siteler olsunapartman site yönetmeliği uygulanmaktadır. Şirketimiz tarafından yapılan apartman ve site yöneticiliği, Başta apartman ve site yönetim programına uygun, Apartman yöneticisi görevleri sorumluluğu ve bilincinde, 634 sayılı kat mülkiyeti kanununa uygun apartman yönetim sistemi oluşturulmuştur.

Firma İstatistikleri

Bugün

23

ziyaret

Toplam

6678

ziyaret